Dit is Europa

De geschiedenis van een unie

Reviews van 2 boekliefhebbers

Dé autoriteit over Europa schrijft zijn magnum opus.

€ 34,99

  • In stock
  • Onze levertermijn is 1 tot 2 werkdagen
  • Gratis verzending

Omschrijving

Na eeuwenlange verdeeldheid sloegen zes landen in Europa de
handen in elkaar. Grenzen vervaagden en slagbomen verdwenen.
Het continent werd verenigd door instellingen op te richten
en verdragen te sluiten. Maar bovenal was dit het verhaal
van mensen. Premiers, presidenten, kanseliers en commissarissen
bepaalden de richting, elk op hun tijd. Ze werden bondgenoten
of rivalen. Soms konden ze elkaar niet uitstaan, soms werden
het zielsverwanten. Ze schreven geschiedenis in duffe vergaderzalen,
maar net zo goed in prachtige paleizen of in de kelders
en krochten van kloosters en kastelen. Ze ontmoetten elkaar
in achterafhotelletjes, in de bergen of op de boot.
Dit boek is een reis over het continent in het spoor van de
hoofdrolspelers en de toevallige passanten die ongepland mee
op het toneel belandden. Het vertelt hoe de Europese grondwet
in een braadkip belandde, wat een opblaaspop met de vrije
markt te maken heeft en hoe koeien in de vergaderzaal op de
vierde verdieping verzeilden. Het is het verhaal van ministers
die cello speelden, porto met cola dronken of op gebreide
pantoffels door de gangen rondslopen.
Het traject van de Europese eenmaking volgde geen vast
patroon. Het was een grillige lijn vol onverwachte kronkels.
Er was nooit een draaiboek of een breed gedragen plan, en
toch ontstond, stap voor stap, de Europese Unie. Met dit boek
schreef Hendrik Vos de geschiedenis van Europa die iedereen
wil lezen
Auteur
  • Hendrik Vos
Categorie
Geschiedenis
Taal
Nederlands
Aantal pagina's
495
Uitgave
17 november 2021
Vorm
Paperback / softback
Formaat
220mm x 154mm
Gewicht
928g
EAN-nummer
9789463936866
Dit is Europa

Een werk van Hendrik Vos

Dé autoriteit over Europa schrijft zijn magnum opus

Historisch verhaal

Een geschiedenis met aandacht voor de grote beslissingen en de kleine toevalligheden

Must-have

Voor de liefhebbers van Bart Van Loo, Francis Weyns en Geert Mak

'Dit is Europa' in de kijker

Dit is Europa
Dit is Europa
Dit is Europa
Dit is Europa
9789463936866 0 0
Humo
“Vos slaagt er op meesterlijke wijze in om het Europese project te vermenselijken”
Dit is Europa

€ 34,99